حفاظ آهنی

همه ما می دانیم که حفظ امنیت ساختمان ها و به دنبال آن حفظ امنیت جان ها و اموال یکی از مهم ترین مواردی است که باید در ایجاد آن از تجهیزات مختلفی استفاده کرد. برای حفظ امنیت ساختمان ها می توان از تجهیزات مختلفی از مانند درب ضد سرقت، دزدگیر، دوربین مدار بسته و حفاظ های مختلف استفاده کرد. حفاظ های نرده آهنی یکی از متداول ترین و کاربردی ترین نوع حفاظ‌ های ساختمان هستند که در این مطلب قصد داریم در رابطه با انواع، مزایا و قیمت آن ها اطلاعات مفیدی را ارائه نماییم. پس اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که به امنیت محل کار و زندگی خود اهمیت می دهید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

نرده آهنی چیست؟

نرده آهنی به حفاظ هایی گفته می شود که با هدف حفظ امنیت ساختمان های مختلف از ورود و نفوذ افراد متجاوز و سارق، تولید و نصب می شوند. همان طور که از نام این تجهیزات امنیتی پیدا است، متریال به کار رفته در ساخت آن ها آهن است که موجب ایجاد استحکام و مقاومت بالا و در نتیجه ایفای نقش هر چه بهتر این تجهیزات امنیتی خواهد شد. نرده یا حفاظ آهنی، بسته به کاربرد و ویژگی ها، انواع مختلفی دارد. انوع نرده های آهنی عبارتند از:

حفاظ آهنی درب:

یکی از انواع حفاظ های آهنی بر حسب کاربرد، حفظ آهنی درب است که عموما تحت عنوان حفاظ درب آکاردئونی شناخته می شوند. درب های آکاردئونی در واقع به درب هایی گفته می شود که به جهت ایجاد امنیت بیشتر، بر روی درب ورودی اصلی ساختمان های مختلف به ویژه آپارتمان ها نصب می شود. حفاظ درب آکاردئونی را می توان به عنوان یک تجهیز امنیتی ساده، سبک، مستحکم و کاربردی دانست. اگر دقت کرده باشید اغلب درب های آکاردئونی محافظ ساختمان، به صورت کشویی یا ریلی باز می شوند که این موجب تسهیل فرایند استفاده و همچنین اشغال فضای کمتر خواهد شد. جالب است بدانید درب های آکاردئونی با استفاده از متریال دیگر مانند پی وی سی و ام دی اف نیز ساخته می شوند اما به دلیل برتری درب آکاردئونی آهنی بر آن ها از لحاط ایجا امنیت و استحکام بالاتر، حفاظ های آکاردئونی آهنی قیمت بیشتری خواهند داشت.

حفاظ درب آهنی آکاردئونی، در انواع مختلفی از جمله سه گل، دو گل، پروانه ای، کلاسیک و... تولید می شوند که در این میان درب آکاردئونی سه گل، به دلیل تراکم بیشتر، بهتر می تواند امنیت ساختمان شما را فراهم سازد. در ضمن به یاد داشته باشید که اگر چه ما در اغلب مواقع درب های آکاردئونی آهنی را در آپارتمان ها و منازل مسکونی دیده ایم، اما این تجهیزات امنیتی در محل های دیگری مانند پارکینگ ها، فروشگاه ها، مغازه ها، انبار داری ها، پاساژ های تجاری و... نیز قابل استفاده هستند.

از جمله مزایای نصب حفاظ درب آهنی (درب آکاردئونی) می توان به این موارد اشاره کرد:

1- اشغال فضای نا چیز و در نتیجه کمک به آراستگی محیط، سهولت در استفاده، کاهش مزاحمت همسایگی

2- باز و بسته شدن به صورت کشویی و در نتیجه استفاده آسان تر

3- سبک و کم وزن که این موضوع حمل و نقل و جا به جایی های این درب را قبل از نصب و همچنین در حین استفاده بسیار سهل می نماید.

4- مقاومت در برابر عوامل محیطی مختلف از جمله ضربه، زنگ زدگی و خوردگی (چون رنگ آمیزی کوره ای می شوند از زنگ زدگی و خوزدگی مصون می مانند) و...

5- ظاهر زیبای این درب ها موجب ایجاد جلوه ای چشم پسند از ساختمان شما خواهد شد.

می توانید درب های آکاردئونی را به رنگی مطابق با سلیقه شخصی خود سفارش داده و بر زیبایی ساختمان خود بیفزایید.

همان طور که می دانید حفاظ آهنی درب آکاردئونی بر روی درب ورودی اصلی ساختمان نصب می شود، بنا بر این سارق یا فرد متجاوز برای ورود به ساختمان، نیازمند عبور از دو مانع خواهد بود که این موضوع موجب اتلاف وقت او خواهد شد

درب آکاردئونی نسبت به کاربرد، قبمت مناسبی نیز دارد.

حفاظ آهنی پنجره:

حفاظ های آهنی که مخصوص نصب بر روی پنجره هستند نیز یکی از مهم ترین اجزای امنیتی ساختمان خواهند بود. حفاظ های آهنی پنجره معمولا به جز جنبه امنیتی، به جهت ارتقاء جنبه های زیبایی ساختمان نیز مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی می توان حفاظ های آهنی پنجره را به دو گروه متحرک و ثابت تقسیم کرد که گروه متحرک قابلیت باز و بسته شدن داشته و معمولا در قسمت داخلی پنجره نصب می شوند و گروه حفاظ های ثابت به طور عمده در قسمت خارجی نصب شده و قابلیت باز و بسته شدن ندارند. انواع حفاظ آهنی پنجره از لحاظ طرح عبارت است از:

حفاظ آهنی پنجره فرفورژه:

این نوع حفاظ پنجره، با استفاده از آهن های حالت داده شده ساخته می شوند. از جمله ویژگی های این نوع حفاظ می توان به استحکام و مقاومت بالای آن اشاره کرد. لازم به ذکر است که این حفاظ ها از نظر طرح و رنگ متنوع بوده و شما می توانید برای خرید آن ها، طرح و رنگ مورد علاقه خود را سفارش دهید.

حفاظ آهنی پنجره مدرن:

این حفاظ ها در عین برخورداری از استحکام و مقاومت بالا، ظاهر شیک و مدرنی داشته و جلوه ای زیبا به ساختمان شما هدیه می کنند.

حفاظ پنجره آکاردئونی:

این نوع از حفاظ های پنجره مانند حفاظ های درب آکاردئونی بوده و به صورت کشویی باز و بسته می شوند. این حفاظ ها در دسته حفاظ پنجره متحرک قرار گرفته و شما می توانید آن ها را در قسمت داخلی و یا خارجی پنجره نصب کرده و از آن استفاده ببرید.

از جمله ویژگی های حفاظ های آهنی پنجره نیز می توان به این موارد اشاره کرد؛

استحکام بسیار بالا و در نتیجه جلو گیری موثر از ورود افراد سارق و متجاوز به داخل ساختمان

جلو گیری از آسیب کودکان از لحاظ سقوط از پنجره

قابلیت افزایش جذابیت و زیبایی بر نمای ساختمان

طول عمر بالا و مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی به علت رنگ آمیزی کوره ای

قابلیت اعمال طرح و رنگ های متنوع

حفاظ آهنی دیواری

حفاظ آهنی دیواری:

دیوار ها در واقع پس از درب ساختمان، دومین مانع برای سارقین جهت ورود به ساختمان خواهد بود و بنابر این اگر به درستی از لحاظ ایمنی تجهیز نشده باشند، ممکن است یک راه بالقوه ی ورود سارقین به ساختمان تلقی شوند. بالا رفتن از دیوار و عبور از آن برای ورود به ساختمان برای سارقین یک عمل بسیار ساده است و ما زمانی می توانیم این کار را برای آن ها غیر ممکن و دشوار کنیم که از حفاظ های آهنی دیواری استفاده نماییم. حفاظ های آهنی دیواری در واقع به حفاظ هایی گفته می شود که معمولا ساختار شاخه شاخه داشته و عرض و ارتفاع متناسبی دارد که همین موضوع ورود ناخواسته افراد به ساختمان را با مشکل مواجه می کند. این نوع حفاظ ها انواع مختلفی دارند که عبارت است از:

نرده حفاظ دیواری شاخ گوزنی

نرده حفاظ دیواری شاخ گوزنی:

این نوع حفاظ دیواری به عنوان رایج ترین نوع حفاظ دیواری شناخته می شود و ساختاری هم چون شاخ های گوزن دارد. این نوع حفاظ، بسته به درخواست مشتری می تواند کم تراکم و یا پر تراکم ساخته شود، در واقع هر چه تراکم این حفاظ بیشتر باشد، عبور سارق از روی آن دشوارتر خواهد بود. جالب است بدانید این نرده ها علاوه بر افزایش امنیت ساختمان، به شدت بر زیبایی نمای ساختمان نیز می افزایند.

از جنله مزیت ها و ویژگی های نرده حفاظ دیواری شاخ گوزنی عبارت است از:

توانایی ایجاد امنیت بالا

افزودن بر زیبایی ساختمان

استحکام و مقاومت بالا

قابلیت رنگ آمیزی و هماهنگ سازی با سایر اجزای ساختمان

نرده حفاظ دیواری لیلیوم:

این نوع حفاظ دیواری، از لحاظ ظاهری به گل لیلیوم شباهت داشته و در میان حفاظ های دیواری آهنی، بیشترین امنیت را برای ساختمان فراهم می کند. همچنین این حفاظ از زیبایی زیادی نیز برخوردار است که همین موضوع موجب افزایش جلوه بصری ساختمان شما خواهد شد. در رابطه با رنگ آمیزی این حفاظ باید بدانید که رنگ آمیزی آن معمولا با استفاده از دو رنگ، مثلا سفبد و طلایی انجام می شود.

تمامی مزبت های حفاظ دیواری شاخ گوزنی برای این نوع حفاظ نیز لحاظ می شود.

نرده حفاظ دیواری فرفورژه:

این نوع حفاظ دیوار، محصول ایجاد فشار بر روی آهن و درآوردن آن به طرح های مختلف است. در واقع فرفورژه به آهنی گفته می شود که با استفاده از فشار، به طرح های منحنی مختلفی ظاهر شده باشد. این حفاظ ها از لحاظ طرح محدودیت نداشته و شما می توانید هر طرحی را برای اعمال بر روی حفاظ های خود به سازندا ارائه دهید.

از جمله ویژگی های این نوع حفاظ دیواری می توان به استحکام بسیار بالا و مقاومت و دوام در برابر عوامل مختلف محیطی اشاره کرد.

نرده حفاظ دیوار نیزار:

این نوع حفاظ دیوار، ساختار زیبا و شاخه شاخه ای دارد که این موضوع موجب افزایش امنیت ساختمان و همچنیین زیبایی آن خواهد شد. از جمله ویژگی های این نوع حفاظ نرده، جوش کاری تمامی شاخه ها به شاسی و همچنینی استحکام بسیار بالای حفاظ است.

نرده حفاظ دیوار بوته ای:

این نوع حفاظ دیواد نیز به عنوان یک حفاظ خار دار یا شاخه دار تلقی می شود و با این ویژگی مسیر عبور سارقین از روی دیوار را به یک عمل دشوار و آسیب زننده تبدیل می کنو. شما می توانید این حفاظ ها را در ارتفاع و اندازه های مختلف سفارش دهید و ساختمان خود را ایمن سازی نمایید.

قیمت حفاظ های آهنی ساختمان به چه صورت است؟

ایجاد امنیت برای ساختمان یک امر مهم است که هزینه کردن برای آن در واقع نوعی پس انداز به شمار می رود، اما به هر حال دانستن این که چه عواملی بر قیمت حفاظ های آهنی ساختمان تاثیر گذار هستند، برای انجام خریدی رضایت بخش مفید خواهد بود. در کل عوامل مختلفی بر قیمت حفاظ های آهنی ساختمان اثر دارند که در این قسمت از محتوا به آن ها می پردازیم:

عوامل موثر بر قیمت حفاظ های آهنی دیواری:

کیفیت و مرغوبیت متریال استفاده شده: کیفیت آهن و سایر اجزایی که برای ساخت حفاظ های دیواری مورد استفاده قرار می گیرند، بسیار بر قیمت نهایی تاثیر گذار خواهد بود. حفاظ هایی که با استفاده از آهن مرغوب ساخته می شوند بسیار مستحکم بوده و تفاوتشان با حفاظ های بی کیفیت مشخص خواهد بود.

وزن و یا ابعاد نرده حفاظ آهنی: برخی لز فروشندگان حفاظ های آهنی، قبمت آن ها را مطابق با ابعاد و بیشتر آن ها نیز مطابق با وزن قیمت نهایی را محاسبه می کنند. برای مثال هر چه حفاظ دیواری شاخ گوزنی پر تراکم تر، مرتفع تر و عربض تر باشد، وزن و ابعاد بیشتر و در نتیجه قیمت ببشتری نیز خواهد داشت.

دستمزد سازنده: با بک قیمت گیری ساده از چند سازنده حفاظ های آهنی دیواری به راحتی متوجه تفاوت قیمت سازنده های مختلف خواهید شد. پس بهتر است به دنبال سازنده ای باشید که بهترین ویفیت را با مناسب ترین قیمت ارائه می دهد.

طرح و نقش حفاظ آهنی: همان طور که گفته شد شما می توانید مطابق با سلیقه خود، طرح و نقش مورد نظر را به سازنده اطلاع داده و حفاظ دیواری ساختمان خود را نطابق با آن سفارش دهید. در نهایت هر چه حفاظ مورد نظر شما پر نقش و نگار تر بوده و طراحی شلوغ ترب داشته باشد، قیمت نهایی نیز بیشتر خواهد بود.

نوع حفاظ انتخابی: نوع حفاظ آهنی انتخابی نیز یک عامل تعیین کننده قیمت این تجهیزات ایمنی خواهد بود. برای مثال اگر حفاظ آهنی دیواری انتخابی شما حفاظ دیواری لیلیوم باشد، باید قیمت بیشتری نسبت به حفاظ دیواری شاخ گوزنی بپردازید.

عوامل موثر بر قیمت حفاظ درب آهنی آکاردئونی:

نوع درب: همان طور که گفته شد حفاظ های درب آکاردئونی در انواع مختلفی از جمله دو گل، شه گل، کلاسیک و‌.... تولید می شوند و قیمت هر یک با دیگری متفاوت خواهد بود.

ابعاد درب آکاردئونی: درب های آکاردئونی معمولا به ابعاد درب های ضد سرقت ساخته می شوند چرا که قرار است بر روی آن ها نصب گرددند. اما در کل ابعاد این درب ها، ارتفاع و عرض آن ها یک عامل تعیین کننده قیمت خواهد بود‌.

وزن: هر چه وزن درب آکاردئونی بیشتر باشد، نشان از تراکم بالا تر آهن و طرح درب دارد که همین موضوع بر قیمت نهایی درب آکاردئونی می افزاید.

تراکم درب آکاردئونی: درب های آکاردئونی بسته به طرحی که دارند تراکم های متفاوتی نیز دارند. برای مثال درب آکاردئونی سه گل یا سه لوزی متراکم تر از نوع دو گل یا دو لوزی بوده و امنیت بیشتری نیاز ایجاد می کند، به همین دلیل قیمت بیشتری نیز خواهد داشت.

سازنده: همانند حفاظ های دیوار آهنی، قیمت درب های آکاردئونی نیز بسته به سازنده متفاوت خواهد بود.

کیفیت متریال: هر چه آهن و متریالی که در ساخت درب های آکاردئونی استفاده می شوند بیشتر باشد قیمت نیز بیشتر خواهد بود.

نوع قفل به کار رفته در درب آکاردئونی: درب های آکاردئونی می توانند با استفاده از قفل های تو کار و یا رو کار امنیت ساختمان شما را فراهم کنند. در این میان قفل های تو کار امنیت بیشتری داشته و همچنین بر قیمت نهایی درب های آکاردئونی می افزایند.

عوامل موثر بر قیمت حفاظ آهنی پنجره:

متحرک یا ثابت بودن: همان طور که گفته شد حفاظ های پنجره به دو گروه ثابت و متحرک دسته بندی می شوند. بسته به این که حفاظ مورد نظر شما در کدام یک از این گروه ها قرار دارد قیمت آن متفاوت خواهد بود.

ابعاد پنجره: هر چه ابعاد پنجره مورد نظر شما بیشتر باشد و به مقدار بیشتری متریال برای ساخت حفاظ نیاز داشته باشد، قیمت نهایی نیز بیشتر خواهد بود.

تعداد پنجره های ساخنمان: اگر میخواهید برای ساختمان خود حفاظ پنجره تهیه کنید، صرف نظر از این که کدام پنجره می تواند راهی برای ورود سارق باشد، به خاطر جنبه های زیبایی ساختمان باید برای تمامی پنجره ها حفاظ تهیه کنید. در این باره هر چه تعدا پنجره های ساختمان بیشتر، قیمت نهایی نیز بیشتر خواهد بود.

طرح حفاظ پنجره مورد نظر: هر چه طرح مورد نظر شما برای ساخت حفاظ پنجره شلوغ تر و پر نقش و نگار تر باشد، دستمزد سازنده و متریال استفاده شده و در نتیجه قیمت نهایی حفاظ بیشتر خواهد شد.

کیفیت و مرغوبیت متریال: متریالی که برای ساخت حفاظ پنجره استفاده می شوند نیز بر قیمت آن موثر خواهند بود.

همتن طور که در طی مطلب گفته شد، حفاظ ها آهنی که برای حفظ امنیت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند یکی از بهترین و کاربردی ترین نوع تجهیزات ایمنی ساختمان هستند. در واقع این حفاظ ها در برابر پرداخت قیمتی مقرون به صرفه، نسبت به سایر تجهیزات امنیتی، امنیت بالا تری را برای ساختمان شما فراهم می کنند. این حفاظ ها بسته به نوع کاربرد به سه گروه حفاظ آهنی دیواری، حفاظ آهنی پنجره و حفاظ آهنی درب تقسیم می شوند که هر یک از این ها نیز خود بسته به ویژگی ها و طرح سازه، انواع دیگری دارند. یک مسئله مهم نیز در خرید این حفاظ ها قیمت آن ها است که این موضوع نیز بسته به عوامل مختلفی مانند کیفیت متریال، ابعاد، عرض، ارتفاع، وزن، طرح، نوع، سازنده و... متفاوت خواهد بود.

امنیت حفاظ های تولید شده بسیار بالاست به قدری که با قرارگیری بر روی زمین امکان عبور از روی آن نیست که این امر باعث شده امکان قرارگیری دزدان و ورود از روی دیوار غیر ممکن گردد .

امنیت و زیبایی منزل شما شعار ماستCall Now Buttonسفارش محصولات 🥇 09128047694