جک درب پارکینگ

اگر تاکنون در مورد جک برقی شنیده‌اید، اما با نحوه کارکرد آن آشنا نیستید، مطالعه‌ی این مقاله را از دست ندهید. به بیان مطالب جامعی در این زمینه خواهیم پرداخت.

اگر دقت کرده باشید، امروزه در بسیاری از مکان‌های خصوصی و عمومی، از سیستم‌های اتوماتیک برای درب‌های پارکینگ اداره‌ها، منازل و ... استفاده می‌شود. یکی از این سیستم‌های اتوماتیک که در این جا قصد معرفی آن را داریم، جک درب پارکینگ نام دارد. در یک معرفی کلی باید بگوییم، جک درب پارکینگ، باز و بسته درب حیاط یا پارکینگ را تنها با فشار دادن یک دکمه بر روی ریموت، به طور اتوماتیک انجام می‌دهد. به بیان دیگر برای باز و بسته شدن درب‌ها، دیگر نیاز به استفاده از نیروی انسانی نبوده و از این جهت است که راحتی را برای انسان به ارمغان آورده‌اند.

با استفاده از جک کنترلی درب پارکینگ، دیگر نیازی نیست در سرمای زمستان یا گرمای تابستان، ماشین خود را ترک کرده و درب پارکینگ یا حیاط را باز و بسته کنید. استفاده از این جک‌ها، مزیت‌های بسیار زیادی را به دنبال دارد و به دلیل ایجاد آرامش و امنیت برای ساکنین، امروزه مورد استفاده بسیاری از افراد قرار گرفته است.

جک درب پارکینگ

خلاصه ای از تاریخچه جک برقی

همان طور که می‌دانید انسان همیشه تمایل دارد، به هر نحوی که می‌تواند، آسایش، امنیت و راحتی را به وجود آورد. تاکنون اختراعات بسیار زیادی به این منظور انجام شده است. با گسترش فناوری و بیش‌تر شدن دغدغه‌ی مردم در رابطه با امنیت ساختمان‌هایشان، به فکر ساخت وسیله‌ای به نام جک درب پارکینگ افتادند. ناگفته نماند که وجود ساختمان‌های چند طبقه نیز در ساخت چنین سیستمی بی‌تأثیر نبود.

جالب است بدانید که ابتدایی‌ترین درب پارکینگ توسط دانش آموزی اوهایویی در دهه 70 میلادی اختراع شد. پس از اختراع او و چاپ این آگهی در روزنامه، او توانست 13 عدد از این درب‌ها را به فروش برساند. اما همین تعداد فروش اندک، سبب شد شرکتی در این زمینه، ثبت شود.

باید بدانید که ابتدایی‌ترین درب‌های اتوماتیک از نوع هیدرولیک بوده است. البته در آن زمان قیمت آن‌ها به قدری بالا بود، که بیش‌تر مردم توان خرید آن را نداشتند. در ادامه شرکت‌های دیگری نیز به منظور ساخت درب‌های اتوماتیک به میان آمدند و این چنین شد که بین شرکت‌های تولیدی و کارخانه‌ها، رقابت شدیدی به وجود آمد.

و اما جک‌ کنترلی درب پارکینگ که با نام‌های دیگری همچون جک درب ریموت کنترلی پارکینگ، درب اتوماتیک پارکینگ و ... نیز شناخته می‌شود از حدود 15 تا 20 سال پیش، وارد کشور شد. البته در ابتدا، تنها از آن‌ها در ساختمان‌های گران قیمت استفاده می‌شد، اما به مرور زمان شرایط به گونه‌ای شد که در اکثر ساختمان‌ها، از جک درب پارکینگ استفاده می‌شود.

جک برقی چیست

جک برقی درب پارکینگ چیست؟

همان طور که در بخش مقدمه هم توضیح دادیم، در ساخت جک‌های درب‌ها از سیستم‌های اتوماتیکی استفاده می‌شود. این نوع از جک‌ها که با نام جک‌های مدرن برقی نیز شناخته می‌شوند، به منظور افزایش آسایش و امنیت انسان‌ها استفاده می‌شوند. جک ‌های برقی قابلیت‌های زیادی دارند و از آن‌ها می‌توان در درب‌های دو لنگه و تک لنگه با ورن، ابعاد و ترددهای متفاوت استفاده کرد.

در واقع بازوی آن‌ها در دو طرف درب‌های دو لنگه و یا یک طرف درب‌های تک لنگه قرار می‌گیرد. از این طریق باز و بسته شدن درب‌ها، راحت‌تر انجام می‌شود. باز و بسته شدن درب‌ها با وجود جک‌های برقی تنها با فشار دادن یک دکمه انجام می‌شود. البته باید بدانید که امروزه انواع مختلفی از جک‌ها ساخته شده و در بازار به فروش می‌رسد. به منظور آشنایی بیش‌تر شما عزیزان، در بخش بعدی انواع جک‌های مدرن برقی را معرفی می‌کنیم.

خرید جک کنترلی

آشنایی با انواع جک برقی

جک‌های درب پارکینگ به دو دسته مختلف تقسیم می‌شوند: جک‌های پارکینگ هیدرولیکی و جک‌های پارکینگ الکترومکانیکی.

جک‌های پارکینگ هیدرولیکی: این نوع از جک‌ها به منظور استفاده در درب‌های سنگین طراحی و ساخته شده‌اند. برای درب‌های سنگینی که در اماکنی همچون پارکینگ‌های اداره‌ها و پارکینگ‌های عمومی استفاده می‌شود، مناسب است. برای افزایش امنیت درب‌های هیدرولیکی و کنار هم قرار گرفتن لنگه‌ها، از قفل برقی استفاده می‌شود. بد نیست بدانید که این مدل از جک های برقی با استفاده از روغن و فشار هوا کار می‌کنند و به همین دلیل به مراقبت و نگهداری زیادی نیاز ندارند. البته قیمت آن‌ها از جک‌های الکترومکانیکی بیش‌تر است و طول عمر آن‌ها نیز بین 10 تا 15 سال برآورد شده است.

جک‌های پارکینگ الکترومکانیکی: برعکس جک‌های هیدرولیکی، این مدل از جک‌ها برای درب‌های سبک مناسب هستند. به عنوان مثال در درب پارکینگ‌های ساختمان‌های مسکونی که تردد در آن جا نسبت به مکان‌های عمومی کم‌تر است، به کار می‌روند. امروزه قیمت آن‌ها در بازار نسبتاً مناسب است و عموم مردم می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. طول عمر آن‌ها نیز معمولاً بین 8 تا 10 سال است.

جک ایتالیایی

ساختار جک کنترلی درب پارکینگ

اجزای تشکیل دهنده جک‌ها در واقع قطعاتی هستند که به منظور باز و بسته شدن درب‌ها استفاده می‌شوند. قطعاتی که در ساختار جک‌های کنترلی استفاده می‌شود، عبارت است از:

این قطعات بر روی درب نصب می‌شود و در نهایت به راحتی و تنها با فشار دادن ریموت، درب باز و بسته می‌شود. به بیان دیگر مهم‌ترین و اصلی‌ترین وظیفه‌ی آن‌ها، باز و بسته کردن درب‌ها به صورت اتوماتیک است. برای آشنایی بیش‌تر با ساختار جک‌ها به نکات زیر توجه کنید:

قیمت جک پارکینگی چقدر است

نحوه ی عملکرد جک های برقی به چه صورت است؟

اکنون که با قطعات تشکیل دهنده‌ی جک‌های برقی آشنا شده‌اید، می‌توانیم در رابطه با چگونگی عملکرد آن‌ها صحبت کنیم.

همان طور که می‌دانید موتورهای الکتریکی هستند که باعث باز و بسته شدن درب‌ها می‌شوند. در واقع جک‌ها با استفاده از موتورهای الکتریکی که شامل منبع تغذیه ای سی وی دوی سی می‌شود، از طریق ارسال کد به مدار فرمان، به در فرمان باز و بسته شدن می‌دهند. به بیان دیگر با فشردن دکمه ریموت، مدار فرمان دستور را دریافت کرده و در ادامه با رسیدن جریان به بازوهای جک، درب پارکینگ باز می‌شود.

البته استفاده از این جک‌ها می‌تواند در برخی از مواقع خطرناک باشد. ممکن است در هنگام باز و بسته شدن درب، شخصی یا جسمی بین درب قرار گیرد، در صورتی که درب متوقف نشود، آسیب‌های جدی رخ می‌دهد. به همین منظور در جک ‌های برقی از فتوسل استفاده می‌شود. تجهیزات کوچکی که بر روی دیوار پارکینگ و رو به روی هم نصب می‌شوند، فتوسل نام دارند. هنگامی که شخصی یا شیء بین درب باشد، فتوسل‌ها موجب توقف درب شده و تا زمانی که مانع کاملاً کنار برود و فرمان مجدداً صادر شود، درب حرکت نخواهد کرد.

بنابراین می‌توان گفت که این قطعه‌ی کوچک در درب‌ها بسیار مهم هستند و به منظور جلوگیری از هر گونه خطری، بهتر است هر چند وقت یک بار بررسی شوند. چراغ‌های هشدار دهنده نیز از دیگر قطعات مهم در درب‌ها هستند. زمانی که چراغ‌ها روش و خاموش می‌شوند، ماشین‌ها و افراد متوجه می‌شود که درب در حال باز و بسته شدن است.

نصب جک دربازکن

با کاربردهای جک برقی درب حیاط و درب پارکینگ آشنا شوید

مزیت های استفاده از جک کنترلی درب پارکینگ

با توجه به مطالبی که تاکنون توضیح دادیم، دانستید که جک‌های پارکینگی، امنیت ساختمان‌ها را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهند. دیگر نیازی نیست که با کلید و گاهی اوقات با فشار، درب را باز کنید. بنابراین دیگر نیازی نیست که برای باز و بسته شدن درب‌ها، از نیروی انسانی استفاده شود. اما علاوه بر این دو نکته که بارها در طول مقاله به آن اشاره کردیم، استفاده از جک‌های پارکینگی، مزیت‌های بیش‌تری دارد. در ادامه به بررسی این مزیت‌ها می‌پردازیم.

جک‌ های پارکینگی به راحتی باز و بسته می‌شوند

با استفاده از ریموت، درها به راحتی باز و بسته می‌شوند. دیگر نیازی نیست که با زور تلاش کنید درها را باز کنید. بنابراین می‌توان گفت که سارقین نیز به راحتی نمی‌توانند وارد ساختمان‌ها شوند، زیرا ریموت در را در اختیار ندارند. اگر از ریموت‌های اصل استفاده کنید، دیگر هیچ نگرانی نخواهید داشت، زیرا امکان کپی گرفتن از آن‌ها نیز وجود ندارد. جک‌ های برقی به طور خاصی برنامه‌ریزی شده‌اند و توانسته‌اند راحتی و امنیت را برای افراد به وجود آورند.

با ستفاده از جک های برقی درب حیاط در وقت صرفه جویی می‌شود

در قدیم که بیش‌تر از درب‌های سنتی استفاده می‌کردند، مجبور بودند زمان زیادی را برای باز و بسته کردن در صرف کنند. حتی در برخی از موارد، افراد مجبور بودند برای باز کردن درب‌ها، اتومبیل خود را برای مدتی خاموش کنند. این کار نه تنها به زمان بیش‌تری نیاز داشت، بلکه گاهی اوقات به خصوص در خیابان‌های خلوت، خطرات جدی را به دنبال داشت. علاوه بر دزدیده شدن ماشین‌ها توسط سارقین، ممکن بود در فصل سرما، به دلیل یخ زدگی، موجب لیز خوردن افراد شود.

امنیت تا حد بسیار زیادی بالا می ‌رود

سارقین درب‌های سنتی و قدیمی را به راحتی باز می‌کردند و وارد ساختمان‌ها می‌شدند، اما با استفاده از جک‌های پارکینگی، دیگر امکان باز شدن آن‌ها به آسانی وجود ندارد و به همین دلیل است که امنیت ساختمان‌ها با وجود آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.

عابرین پیاده نیز ایمنی بیش ‌تری خواهند داشت

باز شدن درب پارکینگ‌هایی که از جک های برقی استفاده می‌کنند، چند ثانیه طول می‌کشد. بنابراین ماشین‌ها با سرعت بالایی وارد پارکینگ یا حیاط نمی‌شود و می‌توان گفت که عابرین پیاده در این صورت، از امنیت بیش‌تری برخوردار خواهند بود.

رفت و آمدها محدودتر می ‌شود

باز و بسته شدن درب‌ها، تنها توسط افرادی امکان‌پذیر است که ریموت در را در اختیار دارند. بنابراین محدودیتی برای ورود و خروج وجود دارد و همین امنیت است که امنیت ساختمان‌ها را بالا می‌برد.

امکان خرید جک های برقی برای همه ی افراد وجود دارد

امروزه جک‌های پارکینگی با قیمت‌های مناسبی در بازار به فروش می‌رسند. امروزه این جک‌ها به تعداد زیادی تولید می‌شوند و قیمت‌های آن‌ها مناسب است. از این جهت شرایطی فراهم است تا تمام افراد بتوانند به منظور افزایش ایمنی ساختمان خود، به راحتی جک مناسب درب پارکینگ خود را خریداری کنند.

اتوماتیک بودن یکی از مزیت های مهم جک ‌های پارکینگی است

اتوماتیک بودن درب‌ها از مهم‌ترین مزیت‌های آن است. در واقع جک‌های پارکینگی از یک مولد برق استفاده می‌کنند و در نهایت برای باز و بسته شدن، جریان مورد نیاز فراهم شده و درب به صورت خودکار کار می‌کند.

نصب جک ‌های پارکینگی چندان پیچیده و مشکل نیست

نصب جک‌های پارکینگی در زمان کمی انجام می‌شود و کار چندان سخت و مشکلی نیست. اما دقت داشته باشید که نصب آن‌ها نیاز به مهارت کافی دارد و بهتر است از افرادی کمک بگیرید که در این زمینه دارای دانش و مهارت کافی هستند.

استفاده از گارانتی و خدمات پس از فروش

اگر از فروشگاه‌های معتبر، جک برقی مورد نیاز خود را خریداری نمایید، می‌توانید از خدمات پس از فروش آن‌ها استفاده کنید. بنابراین در صورتی که مشکلی برای جک به وجود آمد، می‌توانید با مجموعه تماس بگیرید و از خدماتی که در اختیارتان قرار می‌دهند، جهت سرویس و تعمیر استفاده کنید.

امکان استفاده از طرح ‌های متنوع و زیبا

امروزه انواع جک‌های برقی با طراحی‌ها و رنگ‌های متفاوت در بازار به فروش می‌رسد. شما می‌توانید بسته به نمای ساختمان و در کنار آن با توجه به سلیقه‌ی خودتان، جک برقی را خریداری کنید. البته به این نکته دقت داشته باشید که ظاهر جک به گونه‌ای باشد که با جنس و رنگ درب هماهنگی داشته باشد.

نکاتی که بهتر است پیش از خرید جک های کنترلی درب پارکینگ بدانید (بخش اول)

نکاتی که بهتر است پیش از خرید جک های کنترلی درب پارکینگ بدانید (بخش دوم)

چند نکته مهم در رابطه با جک های برقی

جک درب اتوماتیک

در این نوشته به معرفی جک های برقی پرداختیم. در ابتدا به طور کلی آن‌ها را معرفی کردیم و دانستید که انواع مختلفی از این جک‌ها در بازار به فروش می‌رسد. همچنین دانستید که هر کدام از آن‌ها چه کاربردی دارند. در ادامه نحوه‌ی عملکرد جک‌های پارکینگی را توضیح دادیم. با کاربردهای این مدل از جک‌ها آشنا شدید و مزیت‌های آن‌ها را به طور مفصل توضیح دادیم.

در بخش‌های پایانی مقاله به بررسی نکاتی پرداختیم که پیش از خرید جک‌های برقی پارکینگ، لازم است آن‌ها را بدانید و پس از بررسی‌ها و پرس و جوهای لازم، خرید خود را انجام دهید. همچنین به چند نکته مهم اشاره کردیم که در صورت استفاده از جک‌ های کنترلی درب پارکینگ، دانستن آن‌ها خالی از لطف نیست و می‌تواند به بالا بردن امنیت ساختمان شما کمک کند.

امیدواریم با مطالعه‌ی مطالبی که در این مقاله توضیح دادیم، به خوبی با جک‌های برقی پارکینگ آشنا شده باشید.

Call Now Buttonسفارش محصولات 🥇 09126788378