کرکره برقی

یکی از مهم‌ترین مصالح مورد استفاده در ساختمان سازی انواع کرکره‌های برقی هستند. در گذشته استفاده از کرکره‌های دستی شایع بود و معمولا از این قبیل کرکره‌ها برای فروشگاه‌ها و مراکز خرید استفاده می‌شد؛ اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و انواع کرکره‌های برقی مدرن کسی به سراغ کرکره‌های قدیمی نمی‌رود و معمولا افراد به منظور خرید کرکره برقی اقدام می‌کنند.

اگر شما نیز در حال ساخت و ساز ساختمان‌های مسکونی، تجاری و مراکز خرید فروشگاهی هستید، توصیه می‌کنیم که مطالعه این مقاله را از دست نداده و تا پایان این مطالب همراه ما باشید. در این مقاله هر آنچه که لازم است درباره انواع کرکره‌های برقی، ویژگی‌ها و سایر مشخصات آن‌ها بدانید. برایتان شرح داده و خواهیم گفت. بدون شک پس از مطالعه این مطالب با آگاهی و دقت بالا قادر به خرید کرکره برقی خواهید بود.

کرکره برقی

کرکره برقی چیست؟

کرکره برقی و یا WHAT IS ELECTRIC SHUTTERS جایگزین‌بسیار مناسبی برای انواع کرکره‌های دستی قدیمی بوده و مکانیزم آن‌ها به گونه‌ای است که با نیروی برق کار کرده و نیازمند زحمت زیاد برای جابه‌جایی نیستند‌.

کرکره‌های برقی علاوه بر سهولت در جابه‌جایی از نظر مقاومت و استحکام نیز در شرایط مطلوب‌تری از کرکره‌های دستی قرار دارند و از این قبیل کرکره‌ها معمولا برای شرکت‌های مختلف، سوله‌های کارخانجات، بیمارستان‌ها، مجتمع‌های تجاری و مسکونی و سایر موارد دیگر به وفور استفاده می‌کنند. 

کرکره‌های برقی را با عنواینی مانند کرکره‌های اتوماتیک، کرکره‌های تمام اتوماتیک نیز معرفی می‌کنند. چنانچه قصد خرید کرکره برقی یا تمام اتوماتیک را داشته باشید، در درجه اول لازم و ضروری است که آشنایی  دقیقی با اجزا و تجهیزات مورد استفاده در ساخت این کرکره‌ها داشته باشید.

با آگاهی نسبت به اجزای کرکره‌های برقی با دقت بالا می‌توانید بهترین کیفیت و جنس درب‌های کرکره برقی را شناسایی کرده و سپس نسبت به خرید اقدام کنید. ما در ادامه این تجهیزات و اجزای مهم را برایتان معرفی کرده و شرح  می‌دهیم.

قیمت کرکره برقی

معرفی اجزای کرکره‌های برقی

همانطور که می‌دانیم انواع کرکره‌های بدقی اتوماتیک و تمام اتوماتیک از اجزا و قسمت‌های بخصوصی تولید شده‌اند که این اجزا در هماهنگی با یکدگیر هدفی را دنبال کرده و به نتیجه می‌رسانند. بنابراین تک تک اجزای کرکره‌های برقی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و باید کیفیت، مرغوبیت و سالم بودن این اجزا با جزییات ویژه مورد توجه قرار بگیرد. این اجزای مهم عبارت‌اند از:

۱. موتور  کرکره‌های برقی

به جرئت می‌توانیم بگوییم که موتور کرکره برقی از جمله مهم‌ترین اجزای کرکره‌های برقی بوده و باید به هنگام خرید حتنا به نوع موتور توجه ویژه‌ای داشته باشید. موتور انواع کرکره‌های برقی از نظر مدل و تنوع به موارد زیر دسته بندی می‌شوند. این موارد مهم عبارت‌اند از:

کرکره برقی شیشه ای

برای اینکه به هنگام خرید کرکره برقی اطلاعاتی در زمینه انواع موتورهای کرکره‌های برقی داشته باشید‌، لازم می‌دانیم که اطلاعاتی درباره این موتورها در اختیارتان بگذاریم.

آراستگی و زیبایی کرکره برقی برای فروشگاه‌های مدرن مراکز شهری

معرفی موتور توبولار کرکره برقی

موتورهای توبولار مخصوص کرکره‌های برقی در ابعاد و اندازه کوچک بوده و از نظر وزنی نیز به شدت سبک هستند. معمولا از کرکره‌های برقی که دارای موتور توبولار هستند برای مکان‌هایی با تردد کم استفاده می‌کنند و از جمله پرکاربردترین موتورهای کرکره برقی محسوب شده و از این جهت شناخته شده‌اند.

نصب و راه اندازی کرکره‌هایی که مجهز به موتور توبولار هستند، نیازمند دقت و توجه ویژه بوده و باید حتما به دقت مراحل نصب و راه اندازی آن‌ها انجام شود و جالب است بدانید که مراحل نصب و شیوه مصب نیز تاثیر بسزایی بر قیمت این مدل از کرکره‌های برقی دارند.

معرفی موتور ساید کرکره برقی

از موتور ساید معمولا برای کرکره‌های نسبتاً بزرگ استفاده می‌کنند و این قبیل از کرکره‌ها به شدت قوی بوده و گشتاور بالایی نیز دارند و این مدل از موتور به روی صفحه پلیت نصب می‌شود.

معرفی موتور سنترال کرکره برقی

موتورهای سنترال کرکره برقی معمولا برای کرکره‌هایی را ابعاد متوسط در نظر گرفته و نصب می‌شوند و از طرفی مکانی که برای نصب آن‌ها استفاده می‌شود نیز باید نسبتا کم تردد بوده و به عبارتی تردد متوسطی داشته باشند. نصب این مدل از کرکره برقی نیز آسان بوده و اگر تمایل به خرید کرکره برقی دارید‌؛ کرکره‌هایی با موتور سنترال به شدت مناسب هستند.

کرکره برقی پنجره

۲. تیغه‌های کرکره برقی

از دیگر اجزای مهم‌ کرکره‌های برقی که به شدت حائز اهمیت بوده و به هنگام خرید باید در کانون توجهات قرار بگیرند‌  مدل تیغه‌های کرکره‌ها هستند. تیغه‌ها را  معمولا به تیغه‌های فوم دار و تیغه‌های امنیتی می‌شناسند.‌ اگر بخواهیم انواع تیغه‌های کرکره برقی را با توجه به جنسی که دارند، دسته بندی کنیم باید به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

تیغه‌های آلومینیومی: تیغه‌های آلومنیومی به شدت پرکاربرد بوده و از طرفی خود دارای درجه‌های کیفیتی متفاوت بوده و برخی از آن‌ها از تیغه‌های الومینیومی خالص ساخته شده و برخی دیگر نیز تیغه‌های آلومینیوم درجه ۲ و یا تیغه آلومینیوم درجه سه هستند. بدون شک هر چه خلوص آلومینیوم بالاتر  و بهتر باشد کیفیت تیغه بهتر بوده و قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.

تیغه‌های گالوانیزه: این مدل از تیغه‌های کرکره برقی از فلزهای گالوانیزه تولید و ساخته شده‌اند و در مقایسه با سایر جنس تیغه‌ها مقرون به صرفه بوده و برای افرادی که به دنبال تیغه با قیمت ارزان هستند، گزینه بسیار مناسبی هستند.

تیغه‌های پلی کربنات: از دیگر مدل‌های تیغه کرکره برقی می‌توانیم به تیغه‌هایی اشاره کنیم که از جنس پلی کربنات ساخته شده و به شدت شفاف هستند. این تیغه‌ها قابل رویت بوده و نصب آن‌ها نیز آسان است.

۳. ریل‌های کرکره برقی؛

از دیگر اجزای کرکره برقی می‌توانیم بع ریل‌ها اشاره کنیم. توصیه می‌کنیم که به هنگام خرید کرکره برقی درجه یک و باکیفیت حتما ریل‌ها را مدنظر داشته و بررسی کنید که به چه میزان در مقابل سایش مقاومت دارند  و از چه آلیاژ‌هایی ساخته و تولید شده‌اند. معمولا تیغه‌های گالوانیزه ریل آهنی داشته و تیغه‌های آلومینیومی ریلی از جنس آلیاژ آهن و آلومینیوم داشته و تیغه‌های پلی کربنات نیز  ریل‌های آلومینیومی داشته و بسیار مناسب هستند‌.

۴‌. قوطی کرکره برقی و اتوماتیک؛

به منظور نصب ریل کرکره برقی در دو طرف چهارچوب به قوطی نیلز خواعید داشت و معمولا ابعاد و اندازه قوطی‌ها با توجه به ابعاد و اندازه کرکره برقی تعیین و انتخاب می‌شوند‌.

 

۵. شفت یا لوله وسطی کرکره برقی؛

معمولا تیغه‌های کرکره‌های برقی به دور شفت و یا لوله وسط رول می‌شوند و جنس شفت نیز از فولاد است. توجه داشته باشید، چنانچه موتور کرکره برقی توبولار باش سایز شفت باید  ۸ باشد و اگر موتور کرکره ساید باشد، سایز شفت مناسب آن نیز باید معادل  ۱۱ باشد.

۶. صفحه پلیت کرکره برقی؛

به هنگام خرید کرکره برقی توجه به صفحه پلیت کرکره برقی نیز مهم بوده و نیازمند توجه است. این صفحه پلیت را معمولا به روی قوطی‌ها نصب می‌کنند تا به راحتی بتوان موتور کرکره برقی را به روی آن‌ها نصب کرد.

۷. اندکپ و یا یاتاق کرکره برقی؛

این وسیله یکی از اجزای مهمی است که به روی صفحه پلیت نصب می‌شود و توجه به سالم بودن آن تاثیر بسزایی در عملکرد کرکره برقی داشته و اگر ناسالم و دچار مشکل باشد کرکره برقی نیز با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

۸. جا قفلی کرکره برقی؛

به منظور افزایش امنیت کرکره برقی باید جا قفلی در  قسمت انتهایی تیغه‌ها نصب کرد تا روند استفاده از کرکره برقی ایمن شود.

مرکز کنترل کرکره برقی؛9.

این مرکز مسئولیت کنترل کرکره برقی را عهده‌دار بوده و فرمان‌های مختلف را به موتور دستگاه کرکره برقی ارسال می‌کند. بنابراین توجه به کیفیت این اجزا نیز به شدت حائز اهمیت است.

۱۰. برق اضطراری کرکره برقی؛

از دیگر اجزای مهم کرکره برقی، برق اضطراری است که وجود آن در شرایط ویژه و خاص ضروری بوده و حتما بایو باتری مخصوص ذخیره برق اضطراری برای کرکره برقی خریداری کرد.

بررسی مزایا کرکره برقی و کرکره‌های سنتی قدیمی

برای خرید کرکره برقی لازم و ضروری است که اطلاعاتی در خصوص تفاوت‌های انواع کرکره برقی و سنتی و مزایای آن‌ها داشته و سپس با آگاهی کامل به منظور خربد اقدام کنید. ما در این بخش از مقاله به بررسی مزایای کرکره‌های برقی در مقایسه به معایب کرکره‌های سنتی و دستی می‌پردازیم، همراه ما باشید.

کرکره برقی پلی کربنات

مزایای استفاده از کرکره برقی

با خرید بهترین کرکره‌های برقی از مزایای زیر بهرمند خواهید شد. این مزایای مهم عبارت‌اند از:

حال که با مهم‌ترین مزایای کرکره‌های برقی آشنا شده‌اید؛ لازم‌ می‌دانیم که اطلاعاتی درباره معایب کرکره‌های سنتی و دستی قدیمی در اختیارتان گذاشته و به بررسی آن‌ها برپردازیم.

کرکره برقی فروشگاه

بررسی معایب کرکره‌های سنتی و قدیمی

موارد زیر از جمله رایج‌ترین ایرادات و معایب کرکره‌های سنتی و دستی قدیمی هستند. این موارد عبارت‌اند از:

کرکره برقی بالکن

نکات مهم برای انتخاب کرکره برقی پارکینگ جهت خرید

چنانچه تصمیم به خرید کرکره برقی دیجی کالا گرفته باشید، در درجه اول لازم و ضروری است که هزینه و بودجه‌ای برای این مسئله در نظر گرفته و سپس برای خرید و نصب کرکره برقی اقدام نمایید. 

از دیگر موارد و نکات مهم  توجه به موتور کرکره برقی و انتخاب مناسب‌ترین موتور برای کرکره برقی است و مورد بعدی توجه به  آب و هوای منطقه است.

آب و هوا نیز تاثیر بسزایی در طول عمر کرکره‌های برقی پارکینگ‌ها داشته و حتما باید متناسب با محیطی که در آن زندگی می‌کنید و سازگار با محیط کرکره برقی باکیفیت و درجه یک خریداری کنید.

کرکره برقی مغازه

راهنمای محاسبه ابعاد کرکره برقی

یکی از فاکتورهای بسیار مهمی که به هنگام خرید انواع کرکره برقی باید به آن نهایت دقت را داشته باشید، محاسبه اندازه ابعاد کرکره برقی است. به عنوان مثال قبل از اینکه برای خرید کرکره برقی اقدام کنید باید ابعاد و اندازه درب پارکینگ خود را بررسی کرده و متناسب با این ابعاد درب‌های کرکره‌ای سفارش بدهید.

 لازم به ذکر است که ابعاد و اندازه درب کرکره‌ای برقی باید حتماً از نظر طول و عرض به صورت دقیق و کاملا جزئی اندازه گیری شود تا هیچ گونه درز  و یا قسمت اضافه برای در باقی نماند. توصیه می‌کنیم که به منظور اندازه گیری دقیق حتما از افراد متخصص و دارای تجربه جهت نصب و راه اندازی کرکره برقی کمک بگیرید تا میزان خطای مربوط به ابعاد و اندازه کاهش بیابد.

فاکتور دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این مسئله است که آیا اتومبیل‌ها به راحتی از درب کرکره برقی رد می‌شوند یا خیر. پس از سنجیدن این مسئله به راحتی می‌توانید برای خرید بهترین درب کرکره برقی باکیفیت و درجه یک اقدام کنید.

کرکره برقی پارکینگ

فاکتورهای مهم جهت خرید بهترین کرکره برقی

چنانچه تصمیم شما برای خرید کرکره برقی جدی است، بهتر است که به منظور خرید به نکات کلیدی و فاکتورهای مهمی توجه داشته باشید. ما در این بخش به بررسی این عوامل و فاکتورها می‌پردازیم. این موارد مهم عبارت‌اند از:

۱. مشخص کردن هدف از خرید درب‌های کرکره برقی؛

قبل از هر کاری لازم و واجب است که قصد خود را از خرید درب کرکره برقی مشخص کنید. به عنوان مثال باید تعیین کنید که کرکره برقی را به چه منظور خریداری می‌کنید؟ آیا این کرکره برقی درب پارکینگ خواهد بود و یا درب فروشگاه و سایر موارد دیگر.

همانطور که اشاره کردیم این قبیل از درب‌ها در موارد مختلف کاربرد داشته و کرکره‌های برقی که برای مصارف مختلف ساخته می‌شوند از نظر ظاهر، شکل و سایر موارد دیگر تفاوت‌های فاحشی دارند.

۲. توجه به رنگ کرکره برقی؛

فاکتور و عامل بسیار مهم دیگری که جهت خرید کرکره برقی باید به ان نهایت دقت را داشته باشید‌، رنگ و تنوع رنگی کرکره‌های برقی است. توجه داشته باشید که کرکره‌های برقی از نمظر رنگ باید موجب آراستگی محیط شده و هارمونی مناسبی ایجاد نمایند. بنابراین حتما به هماهنگی رنگ کرکره‌ها با سایر مولفه‌های ساختمان و محیط نصب توجه داشته باشید.

۳. کرکره برقی با قیمت مناسب؛

گران نخرید! این هشدار که کرکره برقی گران نخرید به معنای این نیست که به دنبال خرید کرکره برقی با نازل‌ترین قیمت ممکن باشید. توصیه ما برای شما سنجیدن قیمت کرکره‌های برقی با کیفیتی است که دارند. متناسب با کیفیت محصول هزینه پرداخت کنید.

لازم به ذکر است که با خرید یک کرکره برقی باکیفیت و اورجینال در سایر هزینه‌هایی که‌ ممکن است در آینده گریبان‌گیر شما شوند‌، مواجه نشده و از آن‌ها رهایی یابید.

به عنوان مثال اگر کرکره برقی با قیمت و هزینه مناسب و در نتیجه کیفیت درجه یک‌ خریداری کنید به صورتکمداوم درگیر تعمیرات و پرداخت هزینه‌های مازاد بر اضافه نبوده و از این بابت آسوده خاطر خواهید بود. لازم به ذکر است که ابعاد و اندازه کرکره‌های برقی نیز تاثیر بسزایی به روی قیمت دارند.

۴. کرکره برقی از کجا بخریم؟

توصیه ما برای شما عزیزان مراجعه به مراکز فروش و نمایندگی‌های معتبر کرکره برقی است. زمانی که شما برند مناسب کرکره برقی را انتخاب کرده و سپس از مراکز شناخته شده و معتبر برای خرید کرکره‌های برقی کمک می‌گیرید از بابت کیفیت و اورجینال بودن‌محصول نگرانی نداشته و آسوده خاطر خواهید بود.

۵. بررسی ویژگی و اجزای کرکره برقی؛

در ابتدای مقاله به شرح مفصل به معرفی اجزا و تجهیزات کرکره برقی پرداختیم. در این قسمت نیز تاکید ویژه‌ای داریم که به هنگام خرید حتما به مسئله تجهیزات و قطعات کرکره برقی به ویژه موارد زیر دقت داشته باشید. این موارد عبارت‌اند از:

خرید کرکره برقی

توجه به این قبیل از تجهیزات نامبرده موجب می‌شود که از کیفیت کرکره برقی مطمئن شده و بهترین ‌گزینه ممکن را متناسب با نیازی که دارید انتخاب و خریداری کنید.

  1. توجه به ابعاد کرکره برقی؛

از دیگر موارد مهم برای خریک کرکره‌های برقی توجه به مسئله ابعاد و اندازه کرکره برقی نهایت دقت را داشته و درست به اندازه دقیق درب پارکینگ و یا سایر مکان‌های دیگر کرکره برقی باکیفیت سفارش دهید.

بررسی سوالات متداول در زمینه خرید کرکره برقی

معمولا افرادی که تمایل به خرید کرکره‌های برقی برای پارکینگ‌ها، فروشگاه‌ها، کارخانه و سایر موارد دیگر دارند،  با سوالاتی در این زمینه نواجه می‌شوند. ما در این بخش تصمیم گرفته‌ایم که به رایج‌ترین سوالات درباره خرید کرکره برقی پاسخ بدهیم.‌ مطالعه این سوالات را از دست ندهید‌؛ زیرا ممکن است پاسخ سوال خود را نیز در این بخش بیابید. این سوالات عبارت‌اند از:

کرکره‌های برقی را به چه اسامی می‌شناسند؟

برای خرید کرکره برقی توجه داشته باشید که این مدل از کرکره‌ها را با اسامی مشابه کرکره اتوماتیک و کرکره هوشمند نیز می‌شناسند، بنابراین توصیه می‌کنیم به هنگام خرید به محض مواجه با این اسامی سردرگم نشده و آگاه باشید که منظور کرکره برقی است.

علت گیر کردن کرکره برقی چیست؟

جالب است بدانید که در برخی مواقع کرکره‌های برقی دچار گیرکردگی می‌شوند. در این شرایط مشکل از نرگی و مادگی کرکره برقی است که به خوبی چفت نشده و یا تیغه‌های کرکره کیفیت مطلوبی ندارند. بنابراین تاکید می‌کنیم که برای جلوگیری از این مشکل توصیه می‌کنیم که به هنگام خرید کرکره‌های برقی حتما به کیفیت و مرغوبیت تیغه‌‌های کرکره را بررسی نمایید. مورد بعدی که لازم است به آن دقت کنید، آهن کشی اصولی کرکره برقی و کیفیت متعلقات موتور است. بنابراین این موارد مهم را فراموش نکنید.

چه علائم و نشانه‌هایی از تیغه نامرغوب کرکره برقی خبر می‌دهند؟

نشانه‌ها و علائمی وجود دارند که در زمینه نامرغوب بودن کرکره‌های برقی و تیغه‌های آن‌ها را مشخص کرده و در این زمینه هشدار می‌دهند، این موارد عبارت‌اند از:

نصب و تعمیر کرکره برقی تنوع تیغه

تفاوت موتور کرکره برقی توبولار و ساید در چیست؟

موتور ساید کرکره برقی معمولاً بیرون از شفت نصب می‌شود در صورتی که موتورهای توبولار در داخل شفت نصب شده و بعد از نصب به هیچ عنوان قابل مشاهده نیستند. موتور ساید بعد از نصب در معرض دید قرار دارد و برای محافظت از آن معمولاً باید از کاورهای مخصوص استفاده شود،  در صورتی که در هنگام استفاده از کرکره‌های برقی با موتور توبولار با این مشکل مواجه نخواهید بود.

قیمت موتورهای ساید معمولاً بیشتر از موتورهای توبولار بوده و موتور ساید کرکره برقی به صورت کامل  است. در صورتی که قطعات موتور توبولار کاملاً قابل جدا بوده و می‌توان پس از اینکه مشکلی در آن‌ها ایجاد شد،  آن قطعات را به صورت جدا و قطعه‌ای خریداری کرد.

قیمت کرکره برقی فولادی بیشتر است یا کرکره برقی که تیغه‌های آلومینیومی دارد؟

توجه داشته باشید که به صورت کلی کرکره‌های برقی که تیغه‌های فولادی دارند. قیمت گران‌تری نسبت به که کرکره‌هایی که دارای تیغه‌های آلومینیومی دارند.  داشته و حتماً باید به مسئله قیمت به هنگام خرید دقت داشته و متناسب با بودجه‌ای که دارید یکی از موارد نامبرده را انتخاب کنید‌.

قیمت کرکره برقی دیجی کالا

خرید کرکره برقی یکی از مسائل مهمی است که به هنگام ساخت ساختمان‌های مسکونی تجاری فروشگاهی و یا حتی برای خرید درب سوله و کارخانجات،  باید به آن نهایت دقت را داشت. ما در این مقاله برایتان به شرح مفصل درباره کرکره‌های برقی گفته و اجزا و قطعات آن‌ها را به صورت مجزا معرفی کرده و به این مسئله مهم اشاره کردیم که برای خرید باید تک تک اجزای کرکره برقی را مورد بررسی و بازبینی قرار دهید.

اگر شما نیز تمایل به خرید این قبیل از کرکره‌های برقی داشته باشید حال می‌توانید با آگاهی کامل و دقت به اصول مهم  دقت داشته و بهترین و با کیفیت‌ترین کرکره برقی را خریداری کرده و برای مدت های طولانی از آن استفاده نمایید. امیدواریم که مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد و بهترین بتوانید با آگاهی کامل برای خرید بهترین کرکره برقی با کیفیت و با قیمت مناسب اقدام کرده و سالیان طولانی از آن‌ها استفاده نماید.

Call Now Buttonسفارش محصولات 🥇 09126788378